Sıkça Sorulan Sorular

> Platin ve platinum kolloidi aynı mıdır?
Aslında aynıdır. Platinum kolloidi, platin mikro parçacıklarının eşit 20 yüzlü şekil oluşturduğu ve bu parçacıkların suyun içinde yüzme halinde olduğu maddedir. Platinum kolloidi, saflık derecesi neredeyse %100’e yakın, mücevherlerin en üst sınıf malzemesi olarak bilinen platinden yapılır.  

> Rengi neden siyahtir?     
Platinum vuvu ürünlerinin hepsi gri ya da siyah renktedir. Bu platinum kolloidi’nin doğal renginden gelmiş olup, yüksek konsantrasyonun kanıtıdır. Platinum vuvu’nun içindeki platin parçacıkları eşit 20 taraflı şekil oluşturmuştur. O’nun siyah görünümünün nedeni ise bu şeklin etrafını bulut gibi kuşatan elektronlar ile ışınların titreşiminin birbirine olan etkisindendir.                                   

> Platinum vuvu’nun elektrik etkisi nedir?
 Platinum vuvu’nun içindeki platin, elektrik etkiye (Zeta elektrik potansiyel -40mv) sahiptir. Genelde cilt içindeki su terkibi, pil gibi dış tarafı eksi, iç tarafı artı olarak dizilmiş olsa da, zarar gören ciltlerin elektrik yapısı bozulup, elektrik potansiyeli azalır ve dengesi kaybolur. Platinum vuvu’nun elektrik etkisi cildin nemliliği ve güzelliğini sağlayacaktır. 

> Metal alerjisi olanlar da kullanabilir mi?
Metal alerjisi deneyimi olan veya alerjik yatkınlığı olanlara, kullanmadan önce yama testi yapmasını tavsiye ederiz. Genel olarak platin ve ya altın gibi değerli takı metalleri genel kullanımda kolay kolay iyonize olmayacağı için bir alerjik reaksiyonun meydana gelmesine hemen hemen ihtimal verilmiyor. Ayrıca platinum kolloidi için kullanılan platin saf bir metal olup, çevresi su molekülleri tarafından sarılmış olmasından dolayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

> Çocuklar, yaşlılar, hassas cilt tipindekiler ve hamile kadınlar da kullanabilir mi?
Çocuklar ve yaşlılar da kullanabilir. Güvenlik testlerinin sonuçlarında herhangi bir toksik ve ya irritasyon etkisinin olmadığı ve cilde emilmeyeceği kanıtlanmıştır. Hassas cildi olanlar ya da hamile kadınların da hiç sorun yaşamadan kullanabileceğini düşünüyoruz. Ancak endişesi olanlar, doktora danışabilir.

> UV ışınlarana karşı koruma sağlar mı?
Platinum kolloidi UV ışınlarını önlemese de, onun zararlarına karşı bakım etkisine sahiptir. İlk olarak, ultraviyole ışınlarından dolayı oluşan serbest oksijen radikallerini sürekli yok eder. İkinci olarak, cildin su dengesini düzenleyerek cildin güneş yanığından dolayı sertleşmesini önler. Güçlü güneş ışığına maruz kalınan durumlarda, UV ışınlarını önleyici ürünleri tavsiye ederiz. Ancak bu tür ürünler UV ışınlarını parçalayıp yok ederken aynı anda serbest oksijen radikallerinin oluşmasına da neden olur. Güneş kremlerinin altına platinum kolloidi  kullandığımızda, UV ışınlarının parçalanmasından oluşan oksidasyonun hasarından cildi korur. 

> Akne ve sivilce çıkan ciltlere de normal olarak kullanabilir miyiz?
Genelde hiç sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama duruma göre cildinize uymadığı takdirde kullanmayı durdurunuz ve satıcı firmaya danışınız.

> Platinium kolloidi mikro parçacıklarının boyutu ne kadar?
Her bir tane platinum kolloidi mikro parçacığının boyutu yaklaşık 23 nm dir. Ayrıca, platinum kolloidinin içinde bu parçacıklarının 10100 nm boyutunda kütle oluşturduğu bilinmektedir.

> Platin parçacıkları vücut için güvenilir mi?
Cilde sürüldüğü zaman, platinum kolloidi mikro parçacıklarının, cildin Boynuzlu Tabakasında kalacağı ve cilt içine nüfuz etmeyeceği teyit edilmiştir. (Deney: Tokai Üniversitesi). (Ayrıca, geçici cilt irritasyon testi, 2 hafta süren irritasyon testi, göz irritasyon testi, cilt sezgi testi, ters mutasyon testi, tek kez oral uygulama testi, insan yama testi gibi tüm güvenirlik testlerini geçtiğinden dolayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

> Anti-aging etkisi de var mı? Leke, kırışıklık, sarkmalara etkili mi?
Eksi elektrik potansiyelin cildin bariyer fonksiyonun iyileşmesini hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Cildin bariyer fonksiyonu sağlamlaşınca cildin su dengesi ve turn-overi düzenleneceğinden dolayı, platinum kolloidinin eksi elektrik potansiyel gücüyle leke, kırışıklık, sarkmalar da iyileşir. Ayrıca platinum kolloidinin devamlı olarak temin ettiği elektronların antioksidasyon etkisinin sonucunda leke, kırışıklıkların iyileşmesi de beklenebilir. Platinum kolloidli kozmetik ürünü genel anlamdaki  içerik tedarik edici kozmetiği değil,  elektrik kozmetik olarak cildin doğal haline dönmesini temin eder ve sonuç olarak anti-aging etkisini sağlar.

> Cildi aydınlatma etkisi var mı?
Genelde cildi aydınlatma içeriklerinin çalışma mekanizmasının Melaninin oluşumu ile ilgili olan Tyrosinase’yi etkileyerek, Melaninin oluşumunu engellemek ve ya oluşmuş olan Melaninleri redüksiyon edip yok etmek olduğu söylenir. Platinum kolloidi, normal cilt aydınlatma içerikleri gibi cilt fonksiyonunu zorla değiştirme yöntemi ile değil, cildin asıl sahip olduğu fonksiyonlarını güçlendirerek, doğal yenilenme gücüyle cildi aydınlatmayı hedefliyor. (Ayrıca yeterli miktarda su ile doyan cilt, ışığı daha çok yansıtarak, daha da aydınlık ve güzel gözükebilir.) Fukui Hiroshi   Cilt Güzelliği BilimiBu bilgiye dayanarak da, cildin su dengesini düzenlemekte etkili olan platinum koloidinin cildi aydınlatma etkisinin de olduğu düşünülür.

> Diğer şirketlerin sütlü losyon ve ya krem gibi kozmetik ürünleri ile beraber kullanıldığında platinum koloidinin etkisi devam ediyor mu ?
Diğer şirketlerin istediğiniz kozmetik ürünleri ile beraber kullandığınız durumda da platinum koloidinin etkisi devam ediyor.

> Platinium kolloidi cildinizde ne kadar süre kalıyor?
Cilt Boynuzlu Tabakasıyla beraber soyulup düşer. Yüz yıkama sırasında çoğunun akıp gittiği düşünülür. Bu sebepten yüz yıkamadan sonra cildinize tekrardan bakım yapmanız gerekiyor.

> Platinum kolloidi buharlaşmıyor mu? Losyon veya Serumu kullandıktan sonra,  krem gibi ürünleri sürerek üstünü kapatmazsak  da olur mu?
Platinum kolloidi mikro parçacıkları bol miktarda su molekülleri taşıdığı için, platinum kolloidi suyunun buharlaşması gibi bir durum olmuyor. Ancak  anormal kurak hava şartları ve cildin bariyer fonksiyonu düştüğü durumlarda, cilt su kaybetmeye yatkın olacağından dolayı, ihtiyaca göre yağ gibi ürünler kullanılabilir

> Göz ve ağzımıza temas ettiği takdirde ne yapmamız gerekiyor?
Güvenilirliği yüksek maddelerden üretildiğinden dolayı hiçbir zararı olmasa da, hemen bol su ile yıkayınız. Ayrıca, anormallik görüldüğü takdirde hemen satıcı firmaya danışınız.

Saklamada dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Oda sıcaklığında, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Güneş ışığına maruz bırakmayınız.

> Açıldıktan sonra ne kadar süre kullanılabilir?
Saklama koşullarına göre değerlendirilir, ama açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketmenizi tavsiye ederiz.

> Vuvu kozmetiği cildimize uymadığı takdirde ne yapmamız gerekiyor?
Kozmetiğimizin güvenliği için son derece özen göstersek de, her ihtimale karşı, cildinizde kızarma, kaşıntı, şişme gibi değişiklikler görüldüğü takdirde, kozmetiği kullanmayı hemen durdurun ve satıcı firmaya danışınız.