Hakkımızda

Vuvu markası, gücünü dünyadaki en değerli ve ender maddelerden olan platinden alır. Platin elementinin kozmetik sektöründe kullanıldığında nemlendirme, antioksidan, hücreleri canlandırma gibi oldukça etkili faydalar sağlayabileceği Japonya’da yapılan uzun bilimsel çalışmalar sonucunda keşfedilmiş ve bu çalışmalar sayesinde kozmetik dünyasına yepyeni ürünler kazandırılmıştır. 

Vuvu’nun serüveni bir metal olan platin maddesinin, su molekülleriyle kuşatılan ve platinum kolloidi olarak adlandırılan parçacıklara ayrılmasıyla başlamıştır. Platinum koloidinin keşfiyle birlikte platin elementi güzelliğin simgesi haline gelmiştir ve Vuvu ürünlerinin doğuşu da bu şekilde gerçekleşmiştir.

Platin Mucizesi

Platin parçacıkları olan platinum kolloidleri, sağlıklı hücreler ile neredeyse aynı elektrik potansiyeline sahip olmaları sayesinde, elektronları hücrelere aktararak hücreleri yenileyebilme gücüne sahiptir.

Temizleme Yağı, Sabun, Losyon, Serum ve Şampuanı’ndan oluşan Vuvu ürünlerinden meydana gelen serinin tamamında bu özel maddeyi kullandık. 

Platinum Kolloidi’nin Cilt ve Beden Üzerindeki Faydaları

Platinum kolloidi, yalnızca platin ile saf su içerir ve bol miktarda su molekülünden meydana gelir. 

UV ışınları, stres, yaşlanma ve diğer çevresel etkiler nedeniyle hasar gören hücreler zaman içinde dokularımız ve cildimizde istenmeyen etkiler yaratır. Bu süreç oksidasyon olarak adlandırılır. Oksidatif stres; cilde hücresel ve yapısal bakımdan zarar verip, hücre çoğalmasını olumsuz anlamda etkiler. Tıp dünyasında da olumlu etkiler vaat eden nano platin parçacıklarının en önemli özelliği ise antioksidan etkisi sayesinde tüm bu istenmeyen oksidasyon etkilerini tersine çevirebilmesidir. 

Platinum kolloidi, başka hiçbir kimyasala ihtiyaç duymadan dokuların yenilenmesini ve korunmasını sağlar. Platinum Vuvu’nun hücrelere ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan ürünleri ile cilt bariyeri ve cildin kendine özgü metabolizması güçlendirilir. Işın yayma özelliği olan mikro platin parçacıkları, cilde olağanüstü bir parlaklık ve güzel bir görünüm kazandırır. Cilde ve dokulara doğal bir sağlıklı görünüm kazandıran bu ürünler, cildin daha genç kalmasına katkı sunar.

Platinum kollodinin ruh halini düzenlediği ve dengede olmayı desteklediği de bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuştur.

Platinum kolloidi, hücrelerinizi “içeriden” yenileyerek “dışarıya” platinin gücünden gelen bir ışık saçmanıza katkıda bulunur.