Hikayemiz

Platinum vuvu markasının kurucusu olan Ivex şirketi 1983’te Iwaki Hiroshi tarafından kağıt ve metal üzerine geri dönüşüm sağlayan bir şirket olarak kuruldu. 1992 yılına gelince Iwaki platin metaline olan özel tutkusu ve uzayın bir hediyesi olan bu metalin bir gün tüm insanlar için de özel bir metal haline geleceği inancıyla, sadece platin maddesi üzerinde çalışmalar yürütmeye ve ünlü araştırma merkezleri, büyük şirketlerin de daha başaramadığı platinum kolloidini üretmeye karar verdi. Dört yıllık çalışmalar sonucu nihayet 1996 yılı platinum kolloidi maddesi ve ayrıca platinum kolloidi içeceği, sai’yi üretmeyi başardı.

1996-2000 yıllar arası dört yıllık deneme sürecinde platinum koloidinin vücudun genel dengesini düzenleyeceği ve her hangi bir olumsuz etkisinin olmadığı sonucuna varılarak, Japonya’da satışa başlamıştır. Ayrıca şirketin adı da Inovex olarak değiştirildi. Inovex şirketi 2002’de dünyada ilk olarak platinum kolloidini kozmetik ürünlerin ham maddesi olarak dünyada ilk defa INCI (Uluslararası Kozmetik ürün Bilişenleri Terminolojisi)’ye kayıt ettirdi.

Inovex şirketinin özel teknoloji ile ürettiği platinum kolloidi dünyada en yüksek niteliklere sahip olup, üretildiği günden itibaren dünyadaki en ünlü cilt bakım markalarına hammadde temin etmeye başladı.

Platinum kolloidi’nin -40mv elektrik potansiyele sahip olması, olağanüstü redüksiyon etkisi ve ışın dalgası yayma özellikleri de modern teknoloji tarafından ispatlanmış olup, bu özellikleriyle güçlü anti-aging etkisinin yanında, beden ile ruh dengesini de korur. Japonya başta olmak üzere, Amerika, Almanya gibi toplam 12 ülkede ‘’ruh ve cilt sağlığı ile ilgili’’ patent aldı.

Günümüzde Inovex şirketi Japonya’daki platinum kolloidi içerikli kozemetik ürünlerinin ham maddesinin 60%’nı temin etmektedir.

Inovex şirketi platinum kolloidi’nin patent sahibi olma avantajıyla 2012 yılında kendi cilt bakım markasını üretme kararı aldı ve 2013 yılında dünyadaki en yüksek yoğunluktaki platinum kolloidi içerikli cilt bakım ürünü-platinum vuvu’yu üretti ve platinum vuvu cilt bakım ürünlerini pazarlama amacıyla platinum vuvu şirketi kuruldu. 2013 yılında platinum vuvu ürünleri önce Japonya, sonra Çin, Amerika kozmetik piyasasına girdi.

Türkiye’de ise 2013 yılında platinum vuvu şirketi Genel Müdürü Tanimura Ritsuko ile Japonya’da tıp üzerinde Doktora eğitimini tamamlamış olan Dr. Ablet UYGAR ortaklığında kurulan Platinsai Corporation tarafından getirildi. İki yıllık saha çalışmasından sonra 2015 yılında platinum vuvu cilt bakım ürünleri Türkiye piyasasına girmeye başladı.