Hakkımızda


2013’den bu yana kozmetik sektöründe emin adımlarla ilerleyen Japon cilt ve saç bakım markası platinum vuvu’nun kökenleri 1990’lara uzanıyor. Markanın kurucusu İwaki Hiroshi’nin imza attığı başarı hikayesiyle platinum vuvu’nun günümüze uzanan üretim sürecini keşfedin.

Japonya’da eğitimini tamamlayan Kore menşeli İwaki Hiroshi (İwaki Japonya doğmuştur.), ilk çalışmalarını kağıt ve metal geri dönüşümü üzerine yaptı. Ivex şirketiyle 1992’de platin metali üzerine özel bir araştırmaya imza atan Hiroshi, dört yıllık yoğun bir çalışmanın ardından platinum kolloidi maddesini ve dünyadaki ilk platinum kolloidi içeceği olan sai’yi üretmeyi başardı.

1996 yılından milenyuma kadar uzanan deneme sürecinde platinum kolloidi’nin vücuda herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını ispatlayan Hiroshi, maddenin vücudun genel dengesini düzenleme, her türlü psikolojik sorunları önemli ölçüde iyileştirme ve yaşam enerjisine olan pozitif etkisini gözlemleyerek 2000’de Inovex  adı altında Japonya’da kolloidi ham maddenin satışına başladı.

Sadece platin ve saf sudan ibaret olan platinum kolloidi’nin yapısındaki bol miktardaki su molekülü, aynı zamanda cilt için nemlendirici, canlandırıcı ve yaşlanmayı geciktirici etki sağlamaktadır. Cilt bakımı için devrim niteliğini taşıyan bu ürün, günümüzde Inovex tarafından dünyanın önde gelen kozmetik markalarına ham madde temin etmekte birlikte Japon pazar payının %60’ına sahiptir.

2013’de kendi cilt bakım markası olan platinum vuvu’ya hayat veren Inovex, 2013’den bu yana Türk piyasasında yer almaktadır.