Hakkımızda


Mart 2013’te dünyaya gelen Japon cilt ve saç bakım markası platinum vuvu’nun hikâyesini anlatmak için sözü öncelikle onun kurucusu olan İwaki Hiroshi’den başlamak gerekir. Koreli savunma sanayi işletmecisi, zengin bir ailenin çocuğu olan İwaki, ailesinin Japonya’ya taşınmasıyla, 1958’de Japonya’da doğar. Tüm eğitimlerini tamamladıktan sonra, 1983’te kâğıt ve metal üzerinde geri dönüşüm sağlayan Ivex şirketini kurar. Ivex şirketinin başarılıyla büyümeye devam etmesine rağmen, platin metaline karşı sardığı güçlü tutkusu, bu metalin uzaydan insanlara verilmiş özel bir hediye ve gelecekte tüm insanlar için de çok özel bir metal haline geleceği inancıyla, 1992 yılında bundan sonraki hayatında sadece platin metali üzerinde çalışmaya karar verir. Dört yıllık araştırmalar, deneyler ve sıkı çalışmalar sonucu nihayet 1996 yılı, üniversite dahil ünlü araştırma merkezleri, büyük şirketlerin dahi başaramadığı platinum kolloidi’nin maddesi, ayrıca dünyadaki ilk platinum kolloidi içeceği sai’yi üretmeyi başarır.

1996-2000 arasında birçok kişi üzerinde gerçekleştirdiği 4 yıllık içme deneme sürecinde, platinum koloidinin vücuda herhangi bir olumsuz etkisinin olmamasının yanı sıra, vücudun genel dengesini düzenleme, her türlü psikolojik sorunları önemli ölçüde iyileştirme, insanın yaşam enerjisini yükseltme gibi olumlu etkilerinin olduğu sonucuna varılarak, gerekli izinler alınır ve 2000 yılından itibaren Japonya’da satışa başlar. Ayrıca şirketin adı da Inovex olarak değiştirilir.

Platinum kolloidinin içeriği sadece platin ve saf sudan ibaret olup, yapısında bol miktarda su molekülü içerir. Ayrıca devam eden araştırma sürecinde, platin kolldinin oksitlenmeye karşı olağanüstü güce sahip olduğu, insan hücreleri ile aynı değerde elektrik enerji taşıdığı ve hatta ışın parçacıkları bile saçtığı ortaya çıkar. Diğer maddelerde bulunması mümkün olmayan, bu benzersiz özellikleriyle platinum kolloidi, cilt için de olağanüstü nemlendirme, yaşlanmayı geciktirme, canlandırma, aydınlatma, ultraviyole ışınlarından dolayı oluşan hücre oksitlenmesini yok etme etkilerini sağlayabilir. Cilt bakım açısından gerçekten devrim niteliğindeki yeni bir ham maddedir.   Böyle bir önemli maddenin kozmetik ürünlerde kullanılmasının yolunu açmak için, dünya öncüsü sıfatıyla Inovex şirketi 2002’de platinum kolloidini dünyada ilk olarak kozmetik ürünlerin ham maddesi listesine INCI (Uluslararası Kozmetik ürün Bilişenleri Terminolojisi) ekler.

Inovex şirketinin özel teknoloji ile ürettiği platinum kolloidi dünyada en yüksek niteliklere sahip olup, dünyadaki en ünlü kozmetik markalarına hammadde temin eder ve günümüzde Japonya kozmetikte kullanılan platinum kolloidi ham maddesi Japonya pazar payının 60%’ne sahiptir.

Inovex şirketi 2012 yılında sahip olduğu avantajıyla kendi cilt bakım markasını üretme kararı alır ve 2013 yılında dünyada en yüksek yoğunlukta platinum kolloidi içeren yeni cilt bakım markası- platinum vuvu dünyaya gelir.

platinum vuvu cilt ve saç bakım ürünleri, Türkiye’de ise 2013 yılında platinum vuvu şirketi Genel Müdürü Tanimura Ritsuko ile Japonya’da tıp üzerinde Doktora eğitimini tamamlamış olan Dr. ABULA ABULAITI ortaklığında kurulan Platinsai Corporation tarafından getirilir. İki yıllık saha çalışmasından sonra 2015 yılında platinum vuvu cilt bakım ürünleri Türkiye piyasasına girmeye başlar ve sağlam adımlarla hedefe doğru ilerlemektedir.